Již se schyluje k chladnějšímu počasí a čerstvé řezané květiny ve vázách nahradí suché větve a plody. Lidé již bedlivě sbírají kaštany, zahrádkáři upravují stromy a kompostují seschlé rostliny okurek, dýní a brambor. Uvítejte tuto atmosféru a využijte ji pro kreativní projekty.
· Větve
Zajímavé větvičky vás mohou inspirovat k tvoření různých interiérových doplňků. Například lze delší větve nabarvit akrylovými barvami a navázat na ně provázkové umění nebo na ně navázat lapače snů a peříčka. Chybí-li vám stojan na toaletní papír, vezměte větší květináč nebo koš a naplňte jej kamínky, do těch zapíchněte rozvětvenou větev a na ní navlíkněte několik roliček toaletního papíru. Je-li dost velká, můžete na něj navléct celé balení.
Plátky využijte na tvoření broží, náušnic či přívěšků. Stačí je osmirkovat, vyleštit a nalakovat. V kreativních prodejnách koupíte šroubovací očka, na které můžete pak přivázat provázek.
· Šípky
Sušené plody šípku se hodí nejen na čaj, ale i na různé ozdoby. Teď je nejvyšší čas je sbírat. Ještě čerstvé šípky propíchněte háčkem, nechte usušit a máte levnou a přírodní vánoční ozdobu! Také z nich lze vytvořit řetěz pomocí jehly a provázku.
· Jeřabiny
Čerstvé plody navlíkněte na provázek nebo gumičku podobně jako šípky a máte přírodní korále. Vypadají hezky i po tom, co uschnout. Alternativně je lze použít jako řetěz na vánoční stromek.
· Pecky
Pokud vám zbyli nějaké pecky ze švestek, broskví nebo meruněk, můžete z nich vyrobit přívěšky. Stačí je pořádně umýt, vysušit a obrousit. Vyvrtejte díru na provázek nebo vložte šroubovací očko a máte hotovo.
· Sušené ovoce
Přebytek jablek můžete nakrájet a nasušit – na sluníčku, v troubě ale nejlépe v sušičce. Ty můžete konzumovat celou zimu nebo je navěšet na vánoční stromeček či jehličnatou větvičku. Hezky vypadají také pomeranče a zahřívací koření, tedy celá skořice, badyán nebo hřebíček. Můžete volně experimentovat, neb ve fantazii se meze nekladou.