Zateplení pro budovy

Zvuková izolace panelových stěn

Každý kdo někdy bydlel v panelovém domě tak ví, jaké mohou nastat zvukové problémy během bydlení v paneláku. Panelové domy jsou zvukově neizolované téměř nikdy a tak se mezi stěnami nese opravdu hlasitý zvuk. Mezi po domácku vyrobené izolace patří obkládání stěn obaly od vajíček, které jsou na stěnu přilepeny přes sebe. Tyto vrstvy jsou následně přelepeny papírem a všechno je nakonec vytapetováno. Je to velice stará a poměrně levná metoda, ale v dnešní době není využívaná díky moderním technologiím na trhu s izolací.

Zvuková izolace panelových stěn se v současné době dělá nejčastěji ze sádrokartonových desek. Sádrokartonové desky jsou připevněny na stěnu silnými šrouby a jsou přilepeny, aby nedošlo v budoucnu k jejich odchlopení. Samozřejmě by mezi sádrokarton a stěnu měla nejdřív přijít izolace, kterou je možné zakoupit v téměř všech obchodech, které se zaměřují na stavebniny. Zvuková izolace by měla být především velice kvalitní a zdravotně nezávadná.

Nejde jen o stěny, které v panelových domech podléhají zvuku od sousedů, ale i o podlahy. Pokud jste tedy rozhodnuti, že izolujete stěny od zvuku je třeba izolovat i podlahy. Především je vhodné vybrat dobrou podlahu. Do panelákových bytů se doporučuje podlaha celodřevěná z dubového dřeva, která má velice dlouhou životnost.

Komentáře jsou uzavřeny.

Podívejte se na levné plastové dveře do vašeho bytu - plastovedvere.com