Zateplení pro budovy

Měsíční archív: Leden 2012

Tepelná izolace budov

Tepelná izolace budovy je velice důležitá. Nejde jen o to, že izolace dopomáhá k udržení tepla v místnostech, ale i pomáhá k tomu, aby na stěny domu neproniklo velké množství vody a tím by dům ztrácel na kvalitě a životnosti. Stále větší uplatnění nachází na trhu s izolací nejen polystyren jako takový, ale i pěnový polystyren, který je nejen jedna z nejlevnějších variant, ale především dostatečně plní svoji funkci v zateplení. Pěnový polystyren je klasický izolační materiál, která podléhá při výrobě pravidelné a přísné kontrole, je zdravotně nezávadní a velice efektivní.

Především pěnový polystyren šetří energii. Plně splňuje svoji funkci a zamezuje průniku chladu, tepla a hluku do vnitřních částí budovy. Správné zateplení domu pěnovým polystyrenem nejen sníží každoroční náklady na vytápění, protože brání tepelným ztrátám a udržuje teplotu nejen v místnosti, ale především nedovoluje teplu uniknout. Zároveň snižuje přehřívání pokojů a jednotlivých místností v létě a chrání zdivo proti mrazu a prodlužuje životnost celé stavby.

V dnešní době už není pravidlem, že by se izolace měla dávat pouze na ty stěny domu, které více podléhají vodě. Těmito stěnami domu se rozumí zejména stěny, které jsou blíž k silnici. Pokud máte zájem opravdu ušetřit a mít doma teplo, tak je nutné, aby byli tepelně izolovány všechny stěny, bez ohledu na jejich umístění na jakoukoli stranu.

Vložil Izolace domácnosti | Štítek , , , | Zanechat komentář

Izolace plochých střech

Střechy se samozřejmě dělí do několika kategorií, podle kterých je dobré volit izolační materiály. Izolace plochých střech je jednou z nejjednodušších izolací jaké mohou být. Pokud je střecha špatně navržená nebo nesprávně udělaná, tak je problém i s izolací. Proto je třeba, aby při stavbě domu bylo vše uděláno dokonale a aby probíhala komunikace mezi jednotlivými společnostmi, které provádějí práce. Zejména je důležité, aby byl navržen dokonalý izolační systém – hydroizolační, a to jak z hlediska propustnosti vody tak i z hlediska její aplikace na stavbě.

Nanášení izolace není příliš náročné i přes to, že celá práce probíhá přímo na střešních základech domu. Pro nanesení izolačního materiálu je důležité, aby měla střecha minimální vlhkost, ale i přes to je nějaké procento potřeba pro správné usazení. Jako izolační materiál je možné použít jakýkoli materiál, který je vhodný pro izolaci střechy nebo střešních krytin.

Izolační materiál je zároveň vhodné vybírat podle zvolených krytin a podle vrstvy střešního pláště. Izolační materiál je nutný připevnit dostatečně pevně, aby se postupem času neuvolňoval a tím neztrácel nejen na kvalitě, ale především by přestal plnit úlohu, kterou pod střešní krytinou má.

Izolační materiál musí být vodě nepropustný, aby nedocházelo k prosáknutí vody do obytných prostor nebo na materiál, který je pod izolací uložený. Mohlo by tak snadno dojít k plísním a je zde možnost zdržování se mršin.

Vložil Tepelné izolace | Štítek , , , | Zanechat komentář

Tepelná izolace fasád

Tepelná izolace fasády se provádí nejen u nově postavených rodinných domků, ale především u starých domů. U starých domů je zvlášť důležitá a ještě před tím, než bude nanesena fasádní barva je třeba udělat několik úprav na domě. V první řadě je třeba si uvědomit, jakou vlhkost dům má. Pokud je dům opravdu vlhká, tak je nutné provést hydroizolaci a udělat odvlhčení, protože pouze na dokonale vysušenou stavbu je možné aplikovat jakýkoli druh fasádního zateplení.

Vlhkost domu vám určí jakýkoli odborník, který se specializuje nejen na vlhkosti, ale i na rekonstrukce domů a bytů. Není vhodné, aby jste si vlhkost určovali sami, mohlo by tak dojít k nepřesným výpočtům. Izolační materiál je nutné vybírat podle jeho tepelné vodivosti.

Tepelný odpor závisí především na síle jeho tepelné vodivosti. Ve chvíli, kdy je dům dostatečně vysušený, tak je možné začít s fasádní barvou. Fasádní barvu není nijak těžké nanést a tuto činnost mohou provádět i lidé, kteří nemají dostatečnou praxi. Důležité je, aby byla fasádní barva natřena rovnoměrně a aby nedošlo k výkyvům barvy na domě.

Pod fasádní barvu je samozřejmě nutné dát izolační materiál, obvykle se dává polystiren. Polystiren je nejen velice kvalitní tepelná izolace, ale především je velice levný.

Vložil Nejlepší izolační materiály | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Nenáročná izolace základů

Izolace základů domu a izolace proti spodní vodě je velice důležitá a při stavbě domu také nepostradatelná. Izolace základů je možné dělat z několika desítek možností výběru materiálů. Záleží samozřejmě nejen na stavbě domu, ale především z jakých materiálů je dům postaven a jaká je hloubka spodní vody. Spodní vody mohou být velice nepříjemným faktorem zejména pro ty domy, které mají podsklepené základy. Ve chvíli, kdy stoupne výška spodní vody, tak by mohlo dojít nejen k promočení sklepa, jeho stěn a především zdiva, ale také k jeho vytopení.

Všichni dobře víme, že ve sklepě se obvykle okna nenacházejí a tak je velice obtížné je vyvětrat natož vysušit. Proto je důležitá izolace základů, která musí být prováděna velice důkladně. Nenáročná izolace není téměř možná, ale i přes to se dá uspět a to zejména pokud si na izolaci objednáte nějakou společnost. Objednat si na izolaci základů společnost je rozhodně tím nejlepším rozhodnutím, nejen proto, že nebude mít moc práce s izolací. Vhodné je to ale právě proto, že izolovat základy budou lidé, kteří jsou v oboru zběhlí a tak by jste měli mít záruku, že bude izolace provedena dobře.

Důležité ale je, vybrat si správnou a důvěryhodnou společnost, která se specializuje na izolační práce.

Vložil Nenáročné izolace | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Levná izolace stropu

Odizolovat strop je vždy velký problém, protože na stropě se velice špatně pracuje. Sami jste to někdy mohli pocítit, když jste třeba malovali. Izolace stropu není až tak nákladná, ale samozřejmě záleží nejen na kvalitě izolačního materiálu, ale i na rozměrech vašeho bytu nebo jednotlivé místnosti, kterou máte zájem izolovat. V současné době je velice používaná minerální vata nebo skelná vata, která je tou nejlevnější variantou na trhu.

Minerální vata je označení pro tepelné izolace z čediče nebo skla. Její výroba je založená na tavení skla a jiných minerálních látek. Minerální vata jsou vlastně jakési vlákna, která jsou k sobě spojena pojivem. Minerální vata opravdu dokáže velice dobře izolovat nejen stropy, ale i stěny. Oproti tomu je skelná vata velice pružná a podstatně lehčí. Obvykle se balí do pásů, které jsou zabaleny do jednotlivých ruliček. V případě, že se skelná vata rozbalí, tak téměř během několika minut nabývá na hmotnosti a tloušťce a tak zajišťuje celkovou výplň prostorů, které je třeba izolovat.

Ještě před několika lety se se skelnou vatou velice špatně pracovalo, protože lepila a kousala kůži. Díky moderním technologiím a zcela jinému průběhu výroby tyto fakta dnes nejsou pravidlem. S opravdu kvalitní skelnou vatou se velice dobře pracuje.

Vložil Levná izolace | Štítek , , | Zanechat komentář

Nejlevnější izolace podlah

Izolace podlahy je nezbytnou součástí každé domácnosti, která je potřeba odhlučnit. Ať už jde o vaše domácí stereo, děti nebo hlučné sousedy, kteří si nedají pokoj, tak je izolace podlahy ve všech směrech velice důležitým bodem i přes to, že se na ni dost často zapomíná. Pokud odhlučníte jen stěny a strop není vám to téměř nic platné, protože zvuky se podlahou nesou opravdu dost. Nejde jen o hluk, ale i o teplo. Pokud jste stěny a strop obložily sádrokartonovými deskami, tak je na čase začít z podlahou, protože máte poslední krok k dokonalému úspěchu.

Samozřejmě nejlepší izolace podlahy je nejen izolační materiál, ale k němu se také připojuje správně zvolená podlaha. Opravdu nejlepší podlaha, kterou si můžete do domu nebo bytu pořídit je celodřevěná dubová podlaha. Tento tip podlahy je ale velice nákladný, proto se příliš neuplatňují. Mezi opravdu nejlevnější varianty podlah patří právě klasické plovoucí podlahy. Podlahy jsou sice velice levné, ale zato příliš neodvádějí hluk, proto je dobré zvolit vhodný izolační materiál, který je nanesen ještě před položením podlahy.

Položení plovoucí podlahy je velice jednoduché a vždy není nutností, aby byla podlaha pokládána profesionály. K položení plovoucí podlahy je nutné mít dobrá a kvalitní lepidla, případně jiné slepující materiály.

Vložil Levná izolace | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Rychlá izolace zdiva

Izolace zdiva je velice důležitá a tak by se měla provádět velice důkladně a bez jakéhokoli spěchu. I přes to se můžete dostat do situace, kdy je opravdu nutné, aby byla izolace na vašem domě co nejdříve hotová. Izolace zdiva by měla být aplikována převážně tam, kde hrozí vniknutí vlhkosti či vody do zdiva. Většinou se jedná zdivo, které je blízko terénu, silnice nebo zdivo pod úrovní terénu jako jsou sklepy. Se sklepy je opravdu velká kříž, ale jsou samozřejmě nezbytné. Toto zdivo je třeba zajistit proti vodě a to hydroizolací zdiva.

Hydroizolace zdiva brání v proniknutí vlhkosti do zdiva. Vše samozřejmě záleží na tom v jaké formě bude hydroizolace aplikována a proti které vodě se chcete bránit. Pokud chcete svůj dům obránit proti spodním vodám, tak je nutné hydroizolaci nanášet vodorovně, protože se tak zabrání vlhkosti do stěnu ze spodních částí stavby.

Ještě před tím, než se rozhodnete pro izolaci zdiva je nutné poradit se s odborníky. Izolační materiál je sice k dostání téměř ve všech stavebninách, ale nemusí být vždy montován na zdivo tak jak má. Mohlo by tak dojít nejen k narušení domu a jeho tepelných funkcí, ale především by jste tak mohli přijít o své peníze.

Vložil Důležitá izolace | Štítek , , , | Zanechat komentář

Nejlepší protihluková izolace

Nejlepší izolace proti tomu, aby jste zamezili hluku je izolace z pouhých sádrokartonů. Vytvoříte tak nejlepší izolaci proti hluku mezi jednotlivými pokoji nebo byty. Samozřejmě je také nutné odhlučnit strop a podlahu. Sádrokartonová stěna není sice tou nejlevnější variantou, ale je především tou nejlepší. Samozřejmě se dají také použít nátěrové hmoty, které se prodávají v několika barevných variantách, takže nebude problém se trefit právě do vašeho odstínu, ale protihlukový efekt není takový jaký by měl být. Proto jsou voleny sádrokartonové stěny.

Připevnění sádrokartonové příčky začíná úplně stejně jako u všech sádrokartonových příček připevněním na podlahu a strop. Samotná montáž sádrokartonových desek je velice jednoduchá. Desky se upevňují na výšku pokud není stanoveno jinak. Do prostoru, který vznikne přistavením příčky se musí vtěsnat izolační materiál. V současné době je velice oblíbeným a nejvíce využívaným materiálem minerální izolace. Může se ale samozřejmě použít i jiná, je to čistě na výběru. Spáry desek je samozřejmě nutné zatmelit, aby nedošlo k jejich rozdělení.

Sádrokartonové desky se tmelí speciálním tmelem, který je určený pro tmelení sádrokartonů. Po vytvrzení tmelu, k čemuž dojde asi po dvou nebo třech hodinách by mělo následovat broušení zatmelených míst, aby příčka byla hladká. Hned poté můžete začít malovat libovolnými barvami.

Vložil Nejlepší izolační materiály | Štítek , , | Zanechat komentář

Profesionální stříkaná izolace

Stříkaná izolace pomáhá nejen při vyhřívání, ale i při ochlazování objektů. Stříkaná izolační pěna se rozděluje na dva tipy, s otevřenou buněčnou strukturou a s uzavřenou buněčnou strukturou. Profesionální stříkaná izolace představuje v současné době ten nejlepší a nejefektivnější způsob izolace rodinných domů, bytů, průmyslových objektů a jiných budov. Mezi novinky na trhu patří izolace aplikovaná nástřikem v podobě pěny. Jde o velice tvrdou pěnu, která je vhodná pro bytové nebo nebytové prostory, střechy nebo sklepy a vlakové soupravy.

Mezi zcela novou izolaci patří tepelná izolace, kterou je možné uplatnit pouze v interiérech. Tento produkt je vyroben z vodou ředitelného tmele a obsahuje skleněné kuličky vzduchu. Jeho nejvýznamnější funkcí je termoreflexe neboli odraz tepla a termoizolace – nepropouštění a zadržování tepla. Podrobné informace samozřejmě naleznete na internetových stránkách téměř každé společnosti, která nejen že prodává izolační materiál, ale zajišťuje i práce okolo zateplování.

V první řadě je dobré přenechat práci zateplování na odbornících. Většina firem, které zajišťuje montáže izolačních materiál má i své poradce.

Tito poradci ještě před zahájením prací zhodnotí, jak moc se bude muset na daném objektu pracovat a jaké je třeba provádět největší úpravy. Samozřejmě je nutné poradenství s příslušnou společností.

Vložil Nenáročné izolace | Štítek , , | Zanechat komentář

Levná izolace balkonu

Nejlepší a nejvyhledávanější izolací je bezúdržbová izolace balkonů a teras. Konstrukce balkonů, lodžií a teras patří mezi nejvíce zatěžovaná místě na domě. Jedině když na izolaci použijete kvalitní a bezúdržbové materiály, tak vám balkon nebo terasa bude sloužit jako nová ještě několik let. Kromě vhodné skladby konstrukce je mimo jiné nutné dobře zvolit také oplechování.

Novinkou na trhu, která se postupně stala velice oblíbeným produktem je izolace hydroizolace, která vyhovuje lidem nejen svým designem, ale především svoji cenou. Hydroizolaci můžete mimo jiné vidět i v krytých bazénech. Izolace balkonů i když se to nezdá je velice důležitá. Nejen že izolace dopomáhá k vysoké životnosti, ale především zabraňuje poškození způsobenému přírodními nebo chemickými vlivy.

Levná izolace balkonu je velice těžko k sehnání a rozhodně se vyplatí do ní investovat. Nejčastěji se doporučují takové společnosti, které zajišťují nejen veškerý servis, který se týká izolace a jejího provedení, ale i poradenství. V první řadě by se měl odborník z dané společnosti přijít podívat ještě před tím, než zahájí společnost nějaké práce na vašem majetku. Tento odborník je pak schopný potvrdit jaké práce by měli být na balkonu prováděny, jaká by měla být přibližná cena a řádně vysvětli jak se bude při práci postupovat.

Vložil Levná izolace | Štítek , , , , | Zanechat komentář
Podívejte se na levné plastové dveře do vašeho bytu - plastovedvere.com